Архив за Жовтень 2009

ПАМ’ЯТКА. Як не захворіти на грип

Четвер, 29 Жов 2009

MOZ Ukrainy

ПАМ’ЯТКА для людей, як вберегтись і не захворіти свинячим грипом, розміщена на офіційному сайті МОЗ України.

Щоб довго не шукати її там, привожу її текст на сторінках нашого блогу.
Отож, щоб вберегтись від захворювання, треба:

***
По можливості відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на свинячий грип. В першу чергу відмовитися від візитів у США, Мексику.

1. Якщо Вашу поїздку в країну, де зареєстровані випадки захворювань не можна відкласти, будьте насторожі, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд з людьми із ознаками респіраторної інфекції – нежиттю, кашлем, почервонілими очима. Необхідним буде носити чотирьохшарову марлеву пов’язку або хірургічну маску.

2. У випадку, якщо Ви менш, ніж 10 днів тому повернулися із країни, де зафіксовані випадки розповсюдження та інфікування збудником свинячого грипу, будьте особливо уважні до свого здоров’я. При появі симптомів ОРВІ – температури, кашлю, нежиті, порушень функції кишківника та м’язових болей – негайно звертайтесь до лікаря.

3. Якщо після повернення Ваших рідних та близьких із-за кордону у них виникнуть симптоми застуди або респіраторної інфекції – негайно ізолюйте хворого в окремій кімнаті та контактуйте з ним лише в марлевій масці, викличте лікаря.

4. Хоча немає чітких ознак, що наявні випадки захворювання людей на свинячий грип пов’язані з недавніми або теперішніми грипоподібними захворюваннями свиней, рекомендується мінімізувати контакти з хворими свинями і повідомляти відповідні медичні служби про хворих тварин. Більшість людей заражається через тривалий, тісний контакт з інфікованими свинями. Тому важливо дотримуватись особистої гігієни під час будь-яких контактів з тваринами і особливо це важливо під час забиття і відразу після забиття тварин, щоб запобігти контакту зі збудниками хвороби. Білування туші не повинно застосовуватись до хворих тварин чи тварин, які померли від захворювання.

Потрібно дотримуватись порад відповідних державних органів влади. Даних про передачу свинячого грипу людям в результаті вживання ними в їжу належним чином обробленої і приготованої свинини (м’яса свиней) або інших продуктів з неї немає. Вірус свинячого грипу гине під час приготування при температурі 70°C, відповідно до загальних порад приготування свинини й інших видів м’яса.

5. У зв’язку з тим, що вірус свинячого грипу передається переважно повітряно-крапельним шляхом необхідно виконувати санітарно-протиепідемічний режим, передбачений при епідеміях респіраторних вірусних інфекцій. Коли Ви кашляєте або чхаєте, прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою або платком, мийте руки з милом, особливо після того, як Ви кашляли або чхали (у випадку, якщо у Вас немає можливості часто мити руки – використовуйте вологі спиртовмісні серветки, які після користування необхідно викинути). Старайтеся не доторкатися до очей, носа або рота, особливо, якщо Ви знаходитеся у громадських місцях, частіше провітрюйте приміщення.

6. На період епідемії максимально обмежте перебування у людних місцях. Уникайте контактів з людьми, у яких помітні симптоми респіраторної інфекції. У випадку, якщо у Вас або у Ваших близьких з’являться симптоми ОРВІ, максимально обмежте контакт з оточуючими, викликайте лікаря, ретельно виконуйте його призначення.

У випадку, якщо у Вас виникнуть питання щодо профілактики або лікування свинячого грипу, Ви можете звернутися до свого лікаря, або зателефонувати на “гарячу телефонну лінію” Міністерства охорони здоров’я України по телефону: 0 (44) 200-07-00.
(більше…)

Эпидемия всё ближе к Шепетовке

Четвер, 29 Жов 2009

Вирус гриппа A/H1N1

Вирус гриппа A/H1N1

Сегодня в Тернопольской и Львовской областях уже чуть не объявили карантин. Много жителей болеет, есть и летальные случаи. Та же ситуация наблюдается и в Ровенской области. Судя по всему, не за горами и наша область.

Судя по всему, нас таки атакует вирус A/H1N1, который в народе называют свинным гриппом.
Но, как я вижу по действиям наших медиков, ситуацию скорее исправит мороз и лук с чесноком, чем действия Минздрава.

Пытайтесь не «тереться» лишний раз в скоплениях людей, в магазинах, на базарах и прочих людных местах. Принимайте иммуноукрепляющие препараты, витамины, старайтесь почаще принимать витамины в пищу в виде натуральных продуктов, таких как яблоки, апельсины, лимоны, морковь, киви, грейпфруты. Мойте руки после похода в магазины, личная гигиена сейчас, как никогда, актуальна! Дополнительно, в общественных местах пользуйтесь простыми средствами индивидуальной защиты, такими как марлевые повязки. В аптеке их можно приобрести по цене около 1 грн. Использовать её нужно не более 5 часов. Потом её следует заменить новой.

Не хочу пугать, но советую запастись иммуностимуляторами и антибактериальными препаратами в аптеке, пока они там ещё есть. Можете купить простой экстракт эхинацеи и витамины, этого достаточно для удержания здоровья на достаточном уровне при соблюдении остальных гигиены.
Обращайтесь к врачу при первых симптомах: слабости, температуры и прочих явлениях, сопровождающих подобные заболевания. Не лечитесь дома, это может быть крайне опасно.

Напомню, что МОЗ Украины официально подтвердил наличие штамма вируса гриппа A/H1N1 в Украине. По прогнозам МОЗ следовало ожидать вспышки инфекции, так что видимо они готовились!
На сайте Минздрава Украины размещена памятка, как уберечься от заражения инфекцией.

Работает телефон “Гарячей линии”: 0 (44) 253 54 84, с мобильного +380 (44) 253 54 84 (Звонить с 9.00 до 13.00).